niedziela, 20 listopada 2011

Aerosmith'owe lowe

  Welcome back <3
Chciałam wam dzisiaj zaprezentować jeden z moich ulubionych zespołów - Aerosmith, który lata największej świetności przeżył w latach 80. i 90. Pewnie niektóre z Was kojarzą ich najpopularniejsze piosenki, nawet jeśli nie widziały, czyje one są.
Zespół powstał w 1970 roku w Bostonie. W jego pierwszy skład wchodzili Steven Tyler, Joe Perry, Tom Hamilton i Joey Kramer. Przez tych kilkadziesiąt lat kilka razy zmieniali się gitarzyści zespołu, tylko wokalista (Steven) i perkusista (Joey) grają z Aerosmith już 40 lat. Mogłabym się rozpisywać o historii zespołu, płytach, singlach czy ich wszystkich sukcesach, ale wiem, że nie wszyscy z uwielbieniem słuchają rockowych staroci. 
Powiem tyle: kapela jest prawdziwą legendą. Sprzedali miliony płyt i podbili serca mnóstwa ludzi. Warto zwyczajnie wiedzieć, kim są. W ich balladach można naprawdę się zakochać, a do bardziej dynamicznych kawałków pokrzyczeć czy potańczyć. Graja rock'a i hard rock'a. Nawet jeśli nie słuchacie takiej muzyki, to polecam sprawdzić parę piosenek Aerosmith. Może Was też zaczarują?


 Aerosmith w 1980 roku.
 

Dwie moim zdaniem najpiękniejsze ballady Aerosmith : "Crazy" i "Cryin". Obie pochodzą z albumu 'Get a grip' z '93 roku.

Życzę miłego zasłuchiwania się. <3 I na koniec dzisiejsze zdjęcie mojej kotki Tośki, która podobnie jak ja jest bardzo niezadowolona z powodu braku śniegu.

   love.

5 komentarzy:

 1. Jakiś czas temu miałam właśnie na nich fazę, ale jakoś się rozeszło po kościach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam chyba każdą piosenkę Aerosmith! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. kojarzę te piosenki i na pewno gdzieś je kiedyś słyszałam. ;)
  śliczny kotek. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny blog.
  Zapraszam do mnie, obserwujemy ?
  Pozdrawiam. ;)

  OdpowiedzUsuń